Mint ahogyan azt ígértük, ebben a cikkben a zöldmenyasszony zöldsminkjéről és zöldfrizurájáról fog szó esni.
A legkézenfekvőbbnek tűnő megoldás ugyebár az volna, ha a menyasszony fogná magát és elsétálna egy fodrászhoz, kozmetikushoz, aki mindenféle profi kozmetikummal még az addiginál is szebbre szobrászolná őt. A Nagy Napot megelőzően általában próbakonty és próbasmink is készül (van, hogy több is), hogy ne akkor szembesüljön azzal az ara, hogy nem egyezik az elképzelése a megvalósítással. Ehhez több, előre foglalt időpontra és persze fodrászattól/kozmetikától függően nagyobb pénztárcára van szükség.
Zöld megoldásokkal azonban ez is elkerülhető!
Kezdjük a hajkoronával. Ehhez a menyasszony-jelöltnek kell két tükörrel és jó kézügyességgel rendelkeznie vagy egy ügyes testvérrel/anyukával/barátnővel. Ha ez megvan, a történet már karikacsapás szerűen halad előre. Kismillió ’csináld magad!’ képsorozatot találunk az interneten, vagy beruházhatunk egy , ezt a témát boncolgató magazinra, de előbbi megoldással a fák is tovább élnek. A nagy videómegosztó portálokon pedig csodás, szájbarágós videók is a segítségünkre lehetnek. Ezekhez a frizurákhoz egy fodrász hatvankét millió féle kenceficét felhasználna, amivel betonszerűvé varázsolná búbunkat. Ezek a kemikáliákkal dúsított, állatokon tesztelt kozmetikumok szerencsére nem elengedhetetlenek. Főként hajtűre, frizurától függően hajdíszre és hajlakkra lesz szükségünk, amiből hajtógáz mentes, pumpás változathoz is hozzájuthatunk a nagyobb drogériákban, az extra zöld hatás elérésének érdekében. Ha pontról pontra követjük a képen/videón látottakat, ugyanolyan – ha nem szebb- frizurát kapunk, mintha a fodrásztól jönnénk. De ezzel mindenki jobban jár! Persze a fodrászt leszámítva.
A sminket zölden megoldani egy fokkal nehezebbnek tűnik. Természetesen itt is az első lépés a zöldülés felé az, hogy otthon készítjük el, s ezzel máris időt, pénzt, energiát spórolunk. Emellett azonban érdemes figyelni a felhasznált kozmetikumok összetevőire, mivel a legtöbb toxikus nehézfémekkel és további kemikáliákkal van telis tele, amiket jobb elkerülni. Annál jobb adott készítmény, minél kevesebbet tartalmaz a következő listában szereplő anyagok közül:
- A-hidroxisav
- Alkohol
- Ásványolaj (paraffinum liquidiumnak is nevezik)
- Butan (bután)
- Diethanolamin (DEA)
- Diethylphthalate (dietilftalát)
- Dioxin
- Elastin (elasztin) magas relatív molekulatömeggel
- Fluorid
- Fluor-szénhidrogén
- Formaldehyd
- Glycerin (glicerin)
- Ízesítőanyagok
- Kollagén
- Lanolin
- LAS-Tenside (lineáris alkylbenzol-szulfonát)
- Lúg
- Nitroaminok
- Nitro- és policiklikus pézsmavegyületek
- PEG (polietilénqlükol)/ PEG-származékok
- Petrolatum (petrolatum)
- Propán (propán)
- Propylenglykol (propilénglükol)
- Sodium Fluorid (nátrium fluorid)
- Sodium Lauryl Sulfate (nátrium lauryl szulfát
- Talkum
Ne ijedjünk meg, a lista hosszúnak tűnik, és olyat nemigen fogunk találni,amely egyiket sem tartalmazza, de igyekezhetünk, hogy minél kevesebb szerepeljen az összetevők listáján. Még többet olvashatunk ezen anyagokról itt: http://antalvali.com/karos_anyagok_a_kozmetikumokban .
De ha beleolvasunk a http://wellnessmama.com/4948/homemade-makeup-recipes/ oldalon található cikkekbe, elkézíthetjük saját kozmetikumainkat is,házilag. Ha valakinek kevéssé az asztal az otthoni keverés-kavarás,itt találunk abszolút bio kozmetikumat gyártó cégeket, és elérhetőségeiket is. Ehhez csak egy kis angol tudás vagy egy jó netes fordító szükséges.